fbpx
Armastuse Agentuur

Kui arvad, et koos on parem kui ĂĽksi,
siis tegutse juba täna!

Kontakt

Kui sul on küsimusi, mida sooviksid küsida enne liitumist, siis võta meiega ühendust või vaata korduvaid küsimusi siin.

Facebook
Tutvumine : teadlik - paarike

Mis on teadlik tutvumine, teadlik suhe?

Suhtel puudub tugev vundament, kui algusest saadik pole partnerid osanud või julgenud näidata üksteisele oma tõelist olemust ega võtnud vastutuse oma tunnete ees.

Tihti jookseva suhted karile lihtsalt sellepärast, et algusest saadik pole praktiseeritud teadlikkust iseenda kui partneri vajaduste suhtes, vastutuse võtmist kui ka autentset ja siirast eneseväljendust. Hirmust saada eemale tõugatud, maha jäetud, alandatud või lihtsalt mitte mõistetud on inimesed nõus supresseerima oma pärisolemust ja suruma alla enda tegelikke vajadusi. Maski tagant suheldes loome aga partnerile endast ebaautentse pildi, teisisõnu on see vaid illusioon.

Millele suunata rõhk, kui Sa oled alustamas suhtlust endale huvipakkuva inimesega, kellega sooviksid luua midagi püsivat ja autentset? Algusest peale on Sul võimalik suunata tähelepanu kõige olulisematele aspektidele, et luua läbinähtav suhtlus ja suhe.

1. ENESETEADLIKKUS.
Teadlik tutvumine on see, kui Sa suudad suhestudes teisega teadvustada endale, eristada kõigest muust oma mõtteid, tundeid, soove ja vajadusi – olla keskmes ja ühenduses enda sisemise tõega. Selleks, et väljendada selgelt, mida Sa tunned või mida Sa vajad, peab Sul olema enda sees teadmine. Sa ei tohiks kaotada end ülepeakaela nö teise sisse, armuda lootusetult, jätta enda vajadusi tahaplaanile või teha kogu elu teise järgi ümber. Sina ise oled enda jaoks kõige tähtsam, Sinu vajadused, Sinu soovid, Sinu tunded. Sul on vaja õppida arendama tundlikkust, et olla ühenduses enda sisemiste tundmustega, vajadustega ja soovidega. Sul on vaja õppida märkama sõnumeid, kus Sa kaotad ühenduse iseendaga. Millised on Sinu isiklikud ohumärgid, kus Sa oled kaotamas eneseteadlikkust?

2. TEISE TAJUMINE.
Teadlik tutvumine eeldab teise soovide, vajaduste ära kuulamist, märkamist ja tähelepanu, huvi tema kui indiviidi vastu. Selleks, et teada, kas see inimene sobib Sulle, kas see inimene on see, kellega Sa soovid ühenduda, oma elu siduda. Oluline on õppida tunnetama, ära kuulama, mõistma, mida teine inimene vajab, soovib, kuna see on kompassiks mõistmaks, kas Sul on võimalik resoneeruda selle inimese maailmataju, lähenemiste ja arusaamadega. Soov endale teadvustada teise inimese emotsionaalset ja vaimset seisundit eeldab empaatiavõimet ja julgust kogeda tunnete spektreid.

3. VASTUTUS.
Teadlik tutvumine on see, kui Sa teisega suhestudes suudad võtta täieliku vastutuse oma mõtete, tunnete, hirmute ja ootuste ees. Kõik ebameeldivad tundmused ja emotsioonid, mida teine inimene Sinus käivitab, pärinevad Sinu enda varasemast kogemusest – lapsepõlvest – ja need manifesteeruvad seni, kuni saad neist teadlikuks. Iga negatiivse tunde taga on mingi vabastamata andestamata või lahti laskmata valu. Teine inimene ei ole vastutav selle eest, kuidas Sa ennast tunned, kuid läbi tema leiavad paljud emotsioonid ja tundmused tee füüsilisse reaalsusesse – teisisõnu on teine inimene päästik. Teadlik suhe ei ole võimalik enne kui toimub täielik vastutuse võtmine enda tunnete ees, piiride seadmise ees ja enda tõe väljendamise ees. Suhtes, kus puudub teadlikkus, süüdistatakse üksteist, manipuleeritakse, võetakse ohvrirolli ja ei julgeta olla haavatavad, ei julgeta kogeda enda sees asuvat vabastamata valu.

4. AUTENTSUS.
Teadlik tutvumine saab alguse julgusest näidata teisele autentselt oma olukorda, tundmusi, soove ja vajadusi. Sul on vaja mõista, et tõelisus, siirus ja autentsus on tänapäeval kõige rohkem hinnatud. Kes Sa oled sügaval sisimas, pealispinna all? Sinu suurimad hirmud, Sinu kõige naljakamad kiiksud, Sinu erilised lähenemised, Sinu omamoodi tegutsemised ja mõtlemised. Kõik see, mis eristab Sind kõigist teistest, ongi niivõrd eriline. Autentsus sisaldab endas ka julgust olla haavatav – kui Sa julged leppida sellega, et Sa polegi ideaalne.

Tõsiseltvõetavus kasvab iga kord, kui Sa näitad enda tegelikku olemust, tegelikku valu ja rõõmu, väljakutseid ja õnnestumisi. Vaja on avada julgus näidata partnerile ka oma varjukülgi: kõike vähegi ebameeldivat. Selle jaoks, et saaks toimuda areng, on vaja haavatavust kogemaks väljakutsuvat tundmust või emotsiooni – vaja on astuda välja mugavustsoonist.

Keskendu iseenda mõistmisele – ka suhtes olles; kuula, märka ja anna ruumi partnerile; võta vastutus kõige selle ees, mis toimub teie vahel ja anna alati autentset tagasiside, mis on tõene sinu südames ja tundmustes. Need on minu soovitused teadlikkuse kasvatamiseks suhtluses ja suhte loomises.